Barkod Okuma Yazılımı

BARKOD OKUMA YAZILIMI

PDF'lerden Taranan Belgeler ve Resimlerden Barkod & QR kodlarını okuyun

Günümüzün hemen hemen her bir öğesi kendi barkoduna sahipken, barkodları ve QR kodlarını okumak en basit şey gibi görünüyor. Sonuçta, barkod veya QR kodunu lazer veya kamera tabanlı tarayıcıya yerleştirin ve barkodunuz taranır.

Bununla birlikte, öğelerin üzerindeki fiziksel barkodların okunması bir şeydir ve PDF'lerden veya belgelerindeki barkod veya QR kodlarının okunması tamamen farklıdır.

PDF'lerden barkodları nasıl okuyoruz? Veya daha önce taranmış belgelerin genel olarak barkodlarını nasıl okuyoruz?

Bu blog yazısında, bir PDF dosyasından veya PNG, JPEG veya TIFF biçimindeki bir görüntü dosyasından (örneğin taranmış bir belge) barkod veya QR kodlarını okumanın en iyi yolunu öğreneceğiz. Ayrıca PDF Barkod Tarayıcılar ve PDF QR Kodları Tarayıcı Yazılımı hakkında da bilgi edineceğiz.

PDF'lerden ve Görüntülerden Barkodları ve QR Kodlarını Okuma

Genellikle barkodlar ve QR Kodları okumak, taranabilir formatta ise basittir. Bir ürüne veya bir kağıda basılmış demektir. Bu kodlar, bilgisayarınızda saklanan PDF veya taranmış belgelerde olduğunda ortaya çıkar. O zaman ne yaparız? Belli ki belgeyi yazdırmak istemiyoruz, sadece barkodu fiziksel bir tarayıcı ile tarayabiliriz, değil mi?

Temel olarak barkodları dokümanlardan taramanın iki yolu vardır:

1) En sevdiğiniz programlama dilinizde kendi senaryonuzu kodlarsınız (Shell, Java, C ++, siz ismini verin…)

2) Veya Docparser gibi kullanıma hazır bir belge işleme ve PDF OCR tarayıcı çözümü kullanıyorsunuz