İmha Geri Dönüşüm

İmha

belgeimha

Neden İmha ?


Fiziksel evrak arşivlerinin dijitalleştirilmesi sonrası dijitalleştirilen evrakların asılları veya yasal olarak saklama süresi dolmuş tüm evrakların ve CD, DVD, Disket ve Sabit Disklerin imhasını güvenli bir şekilde yapıyoruz

Evrak İmha işlemini portatif Evrak İmha cihazlarımızla ofisiniz veya arşivinizde istersenizde teslim alıp kendi yerimizde güvenli bir şekilde yapıyoruz.

Evrak İmha işlemi imha edilen malzemelerin tekrar bir araya getirilemeyecek veya herhangi bir şekilde okunamayacak halde özel Evrak İmha makinaları ile kıyılarak imha edilmektedir.

İmha işlemleri otomatik sağlanır, müşteri imha tutanaklarını imzaladıktan sonra imha işlemi gerçekleştiriliyor. İmha işlemi sayesinde müşteri daha az fiziksel saklama bedeli ödüyor ve bir müddet sonra fiziksel arşive sürekli belge girişi ortadan kalkıyor ve sabit hale geliyor, yani eğer fiziksel arşivde 1000 kolisi var ise her ay 10 koli ile giderek artan koli miktarı yerine sabit olarak 1000 koli civarında kalıyor, hatta fiziksel ve dijital arşiv hizmeti birlikte verildiğinde başlangıçtaki koli miktarı 1000 iken saklama süresi dolan belgeler dijitalleştirildikten sonra bu miktar 600 koliye inebiliyor.

Ayrıca verdiğimiz danışmanlık ile ıslak imza olmayan ve mali mühür/zaman damgası kullanılması yeterli olan belgeler ile birlikte söz konusu koli miktarı daha aşağıya düşüyor. 

Dijitalleştirme aşasında talep edilmesi durumunda dijitalleştirilen belgeler 5070 sayılı elektronik imza kanununa göre mali mühür ve arşiv zaman damgası ile kapatılmaktadır. Başka bir deyişle evrak üzerinde tahrifat yapılması güvence altına alınmaktadır. 5070 sayılı kanun ıslak imza ile eşdeğer özelliklerdedir. Islak imzalı bir belge ile dijital imzalı bir belge eşdeğer niteliktedir. Hatta dijital imzalı belge ıslak imzaya karşı daha iyidir, çünkü ıslak imza taklit edilebilir. Mahkemelere dijital imzalı/mali mühürlü belgeler gönderilmekte ve kabul görmektedir. Mali mühür zaten elektronik faturalarda da kullanılmaktadır.
 
Ayrıca dijital imzanın bir ötesi de biyometrik imzadır.
 
Sunum linki:
 
  • Elektronik İmza Uygulaması
  • Biyometrik İmza Uygulaması
  • İmza Varlığı Belirleme ve Karşılaştırma Yazılımı
  • Danışmanlık
  • Çek MICR Kod Okuma Uygulaması
  • Çek, Fatura, İrsaliye, Belge Dijitalleştirme (ICR / OCR / OMR) 190+ dilde belgeleri tanıyabilme. Merkezi Avrupa, Baltık ve Slav dilleri dahil tüm Amerikan ve Avrupa dillerinin yanı sıra Yunanca ve Türkçe desteklenmektedir. İbraniceyi ve aynı zamanda dört Asya dilini tanır: Japonca, Basitleştirilmiş ve Geleneksel Çince ve Korece
  • Hızlı ve Esnek Uygulamalar
  • Metin tanımanın yanı sıra sıkıştırma teknolojisi sayesinde PDF dosyaları için 20 kata kadar kaliteden ödün vermeden güçlü sıkıştırma özellikleri sunuyoruz