Mali Müşavir Veri Yakalama

MALİ MÜŞAVİRLER & MUHASEBE ÇÖZÜMLERİMİZ

veriyakalama
        

1. InvoiceCUBE® - Fatura Verilerini Otomatik Yakalama Çözümü

Gerek firmalarda kullanılan çeşitli muhasebe sistemleri gerekse mali müşavirler ve serbest muhasebecilerin kullandığı muhasebe sistemleri olsun eksik parçalardan birisi alış ve satış faturalarının dijitalleştirilmesidir. Faturalar üzerindeki bilgiler el ile girilmektedir. Çok sayıda fatura olduğunda ise el ile fatura bilgilerinin girişi zaman aldığı gibi insan hatasına da açıktır. Hata olması durumunda ise yine telafisi zaman almakta ve eksik veya fazla vergi ödemeleri olabilmekte ve telafisi oldukça zor olmaktadır.

InvoiceCUBE® yazılımı sayesinde faturaların taranması ile birlikte fatura üzerindeki veriler alınmaktadır. Elde edilen verilerden şüpheli olanlar veya şüphe duyulan harf veya rakamlar farklı renkte işaretlenmekte ve sadece bu tür şüpheli durumlarda düzeltme yapılması sayesinde kısa sürede işlemler tamamlanmaktadır. İşlemi tamamlanan faturalar PDF formatına dönüştürülmekte ve dijital arşiv yönetim sisteminde saklanabilmektedir. Yine işlemi tamamlanan faturalara ait elde edilen bilgiler (fatura no, fatura tarihi, firmalara ait ünvanlar, tutar, vergi dairesi, vb.) Excel dosyasına aktarılır.

2. CubeBox® - Fatura Arşivi

CubeBox® kurumsal bir e-Arşiv ve Doküman Yönetim Sistemidir. Emsalsiz bir içerikten arama özelliğine sahiptir. Dosyaları açmadan içerikte arama yapılabilirsiniz. Bu sayede oldukça hız kazanıp zamandan tasarruf sağlarsınız. Dropbox ve Google Drive ile senkronize çalışma opsiyonu da sunmaktadır. Dijital, Sayısal Arşivinizi Yönetmek için ihtiyacınız olan herşey CubeBox® ile sağlanır. Dijital arşiv yönetimi ile birlikte dijital arşiv hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

E-Arşiv, Vergi Usul Kanunu uyarınca kağıt ortamında düzenlenmek, muhafaza ve ibraz edilmek zorunluluğu bulunmak faturanın elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine imkan tanıyan uygulamadır.

E-Arşiv çözümü ile e-fatura mükellefi olmayan tabiinize e-posta vb. Yollarla faturanızı ulaştırabilir ve ikinci nüshasını elektronik ortamda saklayabilirisiniz. Bu sayede, fatura kullanımı ve saklanmasında tüm ortadan kaldırarak, yer kazanımı, zaman kazanımı, kağıt, kargo maliyetleri ortadan kalkar.

30/12/2013 tarih ve 28867 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 433 sıra No'lu Vergi Usul Kanunu Genel Kurul toplantısına kadar geçen süre içerisinde, elektronik arşiv uygulamaları, faturalar ve e-Arşiv Raporu oluşturma, mali mühür veya NES ile zaman damgalı olarak imzalanması ve oluşturulması raporlarının Başkanlık Sistemine aktarılabilen işleme yerleri.

Belge Dijitalleştirme için uygun yöntemler tercih etmenize yardımcı oluyoruz.

Doküman yönetimi sistem ihtiyaçlarınız için çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Bilgi edinmek için Belge Dijitalleştirme Makalesini inceleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız


Tanıtım Sunumunu İndirin

Tanıtım Videosu İzleyin

CubeBox® Fatura Arşiv Çözümü Size Ne Sağlar ?

CubeBox® kurumsal bir bulut depolama sistemidir. Emsalsiz bir içerikten arama özelliğine sahiptir. Dosyaları açmadan içerikte arama yapılabilirsiniz. Bu sayede oldukça hız kazanıp zamandan tasarruf sağlarsınız. Dropbox ve Google Drive ile senkronize çalışma opsiyonu da sunmaktadır.

Projenin Amaçları