Bankacılık Çözümleri Finans Veri Yakalama

Bankacılık & Finans Sektörü Çözümleri

fintech

micryakalama

Elektronik İmza & Biyometrik İmza / MICR Kodu Yakalama

Bankacılık talimatlarında ıslak imza ve faks çekmeye son. Dünyanın neresinde olursanız olsun, SignCUBE® ürünümüz ile talimatlarınızı elektronik olarak imzalayabilirsiniz.

Dilerseniz Biometric imza çözümümüz olan SignatureCUBE® isimli ürünü de kullanabilirsiniz

Evraklarınızı dijital ortama aktarmak, belge dijitalleştirme için de ilgili hizmetlerimize göz atabilirsiniz.MICR (Magnetic Ink Character Recognition) Kodu Yakalama Uygulaması

Manyetik Mürekkep Karakter Tanıma, kağıt belgelerinin meşrutiyetini veya orjinalliğini doğrulamak için kullanılan bir teknolojidir. Manyetik alanlara duyarlı özel mürekkep, orijinal dokümanlardaki bazı karakterlerin basılmasında kullanılır. Bilgiler manyetik karakterlerle kodlanabilir.

Bankacılık fontları olarak bilinen MICR fontları çeşitli standartlara sahiptir ve finans sektöründeki belgelerde kullanılır.

MICR fontları finansal belgeler ve çeklerin alt kısımlarında bulunur. Birçok ülkede kullanılan MICR fontları E-13B ve CMC-7 standartlarına sahiptir. Ülkemizde ise E-13B standardı kullanılmaktadır.

MICR fontları ile kodlanan veriler çekin alt 1/3’lük kısmında yer alır.
Çek üzerindeki sahtecilik MICR fontlarının kullanımı ile minimum düzeye inmektedir. MICR fontlarının kullanımı ile sahte çekler belirlenebilmektedir.
Çekin üzerindeki bilgilerin gerek baskı gerekse el ile doldurulmasında MICR karakterlerin üzerine herhangi bir işaretlemenin gelmemesi gerekir. 

Ancak ülkemizde çek kullanımına bakıldığı zaman bu noktaya önem verilmediği de görülmektedir. Bu nedenle pek çok yabancı kaynaklı MICR karakter algılama/okuma sistemleri düşük başarım düzeylerinde kalmaktadır.

Yabancı kaynaklı sistemlerde en çok karşılaşılan ikinci problem ise tarama kalitesidir. MICR fontları diğer fontlara göre özelliklere sahiptir ve sıradan OCR veri yakalama işlemi ile yakalanamaz, örneğin 1 bit derinlikte tarama veya 100 DPI veya altında tarama kullanıldığında istenen verim alınamaz.
Secube® Teknoloji tarafından geliştirilen MICR veri yakalama sisteminde ise ileri görüntü işleme teknikleri kullanılarak 1 bit derinliğinde veya 100 DPI’ın altındaki belgelerdeki MICR fontları hassas bir şekilde yakalanabilmektedir.

Veri yakalama OCR/ICR konularında uzman ekibimizle geliştirdiğimiz referans projelerimiz için tıklayınız

Secube® MICR okuma/algılama sistemi özellikleri:

Başarım : % 99
Yakalama hızı : < 200 ms
Geliştirme dilleri : C# ve C++
Çoklu kullanım : Multi threading/multi tasking
Yazılım çatısı : .Net Framework 4.6
Kullanımı : API veya Windows Servisi
İşletim Sistemi : Windows/Linux
Web servisleri : WCF ve Restful API
Lisanslama s