Elektronik imza sistemi

SignCUBE®

Gelişmiş Elektronik İmza Uygulaması

Elektronik imza uygulaması olan SignCUBE®, tek başına veya EBYS vb. uygulamalar ile kullanılabilir. Ayrıca mSignCUBE® olarak mobil cihazlar için de uygulaması mevcuttur. mSignCUBE®; Mobil imza sunucusu, Turkcell, Avea, Vodafone ile çalışabilir. Bunun yanında mobil imza ile sisteme girişi ve bir veya daha fazla belgenin imzalanmasınıda sağlar.


İmza at. Gönder. Yönet.

Onay ve sözleşmeleri herhangi bir cihazdan ve herhangi bir yerden günler değil, saatler içinde tamamlamak için SignCUBE® kullanın. Dokümanlara hızlı ve güvenli bir şekilde erişin ve imzalayın. Başkalarının imzalaması için kolayca belge yükleyin ve gönderin. Hatırlatıcıları gönderin ve istediğiniz zaman imzalama durumunu kontrol edin.

SignCUBE®  ile uçtan uca online işlemler oluşturarak tüm onayları, anlaşmaları ve işlemleri daha hızlı yapın. Elektronik imzalama ve ödeme taleplerini mevcut web sitenize, portallarınıza ve uygulamalarınıza yerleştirin. Zaten kullandığınız sistemlere bağlanmak için SignCUBE® ün önceden oluşturulmuş entegrasyonlarını veya API'larını kullanın. SignCUBE® ile işinizle alakalı tüm iş akışlarınızı otomatikleştirebilir ve düzene koyabilir, güvenli ve uyumlu kalırken zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

E-imza Yazılım Kütüphanelerini Nerelerde Kullanabilirsiniz?

  • Kurum içerisinde e-imzalı iletişim ve onay yapısı,
  • İş akış sistemlerine ve muhasebe programlarına entegrasyon ile e-imzalı banka talimatları,
  • Kurum uygulamalarına entegrasyon ile e-imzalı İnsan Kaynakları süreçleri,
  • E-imzalı bayi iletişimi ve sipariş süreci,
  • SAP üzerinden e-imzalı SAT onayları,
  • Eğitim sektöründe mobil imza entegrasyonları,
  • E-imzalı E-Devlet entegrasyonları,
  • Toplu imzalama ihtiyaçları

E-imza Yazılım kütüphaneleri, diğer yazılım çözümleri ve entegrasyon hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi için secube@secube.com.tr adresinden veya 444 1 335 numaralı telefondan SECUBE®'ye ulaşabilirsiniz.

Kriptolu e-imza Uygulaması

Kriptolu E-imza Yazılım kütüphaneleri, diğer yazılım çözümleri ve entegrasyon hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi için secube@secube.com.tr adresinden veya 0216 693 23 33 numaralı telefondan SECUBE®'ye

Kriptolu e-imza uygulamasını incelemek için tıklayınız

Yazma insan fiziksel ifadesidir fakat aynı zamanda kazanılmış bir beceridir. İmza tanıma, bireyin yazılarının bir ölçüm temeli olarak hizmet eden bir metin örneği sağlamasını gerektirir. İmza tanıma sürecinin amacı, belirli bir numunenin yazarını tanımlamak iken, bir imza doğrulama sürecinin amacı, numuneyi doğrulamak veya reddetmektir. Yazı örneği iki ayrı teknikle incelenebilir.

Off-line el yazısı tanıma, önemli bir biyometrik tanımlama şeklidir çünkü imzalar, banka, kredi kartı ve çeşitli ticari işlemler için yaygın olarak kullanılan, sosyal olarak kabul edilen bir tanımlama metodudur. Off-line imza işlemleri genellikle çekleri, kredi kartlarını, sözleşmeleri ve tarihi belgeleri doğrulayan ofis otomasyon sistemlerinde kullanılır.

Bir metin örneği tamamlandıktan ve dijital olarak yakalandıktan sonra statik, çevrimdışı el yazısı tanıma işlemi gerçekleştirilir. Optik olarak yakalanan görüntü verileri daha sonra bir bit modeline dönüştürülür. Off-line imza işlemi, ağırlık merkezi, kenarlar ve kimlik doğrulama için eğrilerin analizi dahil olmak üzere toplamda yaklaşık 40 özelliğe sahiptir. Off-line imza tanıma, imzalardaki normal değişkenlik ve kalem yoluna ilişkin dinamik bilgilerin mevcut olmaması nedeniyle zorlu bir görev olabilir. Ayrıca, örnek veriler normalde kişi başına sadece az sayıda imza ile sınırlıdır. Şekil eşleştirmesi normal olarak, eğrilerin saptanması ve parametrelendirilmesiyle ilişkili problemlerden kaçınmak için anahtar noktaları belirleyerek ve eşleştirerek işlenir.

İmza tanıma için ilk teknik dinamiktir. Dinamik imza tanıma, bir kişinin ismini (veya başka bir ifadeyi) imzalarken sergilediği anatomik ve davranışsal özellikleri tanıma amacıyla kullanan biyometrik bir yöntemdir.

İlk imza tanıma sistemi 1965'te geliştirilmiştir. Dinamik imza tanıma araştırması, 1970'lerde dinamik karakterlerden ziyade (imzanın nasıl yapıldığı) statik veya geometrik özelliklerin (imzın neye benzediği) kullanımına odaklanarak devam etmiştir. Dinamik özelliklere olan ilgi, dokunma duyarlı teknolojilerin kullanılmasıyla elde edilen daha iyi edinim sistemlerinin kullanılabilirliği ile artmıştır.

1977'de, dinamik baskı bilgisi edinebilen bir “kişisel tanımlama aparatı” için bir patent verildi.

Dinamik imza tanıması, bir kişinin el yazısının analizinde çok sayıda özellik kullanır. Bu özellikler kullanım ve satıcıdan satıcıya olan öneme göre değişir ve gerçek zamanlı olarak imzayı alan PDA veya sayısallaştırıcı tabletler gibi hassas teknolojiler kullanılarak toplanır.

Bilgi güvenli