OCR Nedir

OCR NEDİR ?

dokumanyonetim

OCR Nedir ?

"OCR", "Optik Karakter Tanıma" nın kısaltmasıdır, bir görüntünün bir kağıt belgeden yakalanması ve ardından metnin bu görüntüden "çıkarıldığı" işlemi açıklanmaktadır.

Bu nedenle, kağıt belgeler düzenlenebilir bilgisayar dosyalarına dönüştürülür. Tam da metin algılamanın anlamı şudur: metinleri yeniden girmeksizin bilgisayarınıza girme. Sonuçta, bilgisayarlar kadar etkili, önce bilgilerinizi girmeniz gerekiyor!
OCR Avantajları

Doküman tanıma, manuel tekrar yazmaya göre 40 kat daha hızlıdır. Sadece bir numaradan söz etmek gerekirse: Dakikada 200 karakterlik bir (çok) hızlı sekreter, en hızlı OCR yazılımı "iyi" bir bilgisayarda saniyede yaklaşık 1.600 karakteri tanır.

Readiris 16, sıkıcı yeniden yazı yazma işini gerçekleştirmek zorunda kalmadan, kağıtları kağıt belgelerden, resimlerden veya PDF'den tamamen düzenlenebilir dosyalara otomatik olarak dönüştürür!

Readiris 16'da kullanılan optik karakter tanıma (OCR) teknolojisi orijinal sayfa düzenini koruyarak çok doğru belge tanıma imkanı sağlar.

Bu yazılım PDF'ye Word'e, resimlere metinlere, PDF'ye Excel'e, çoklu PDF'yi ve çok daha fazlasını dönüştürmeyi kolaylaştıracaktır!

IRIS OCR alanında 30 yıllık tecrübe

IRIS 1987 yılında ilk OCR motorunu piyasaya sundu ve OCR teknolojisinde daima bir dünya lideri oldu. 250'den fazla yazılım şirketi, ürün ve çözümlerinde I.R.I.S tanıma araçlarını kullanıyor.

Readiris yazılımı her zaman I.R.İ.S.'nin amiral gemisi OCR ürünü olmuştur. Dünyanın dört bir yanındaki kurumlar tarafından kullanılmakta ve basında bir endüstri lideri olarak görülmektedir.

2013'ten beri I.R.I.S. Canon grubunun gurur üyesi oldu.

Get your Readiris 16
I.R.I.S.' flagship OCR software comes in two versions.

Belge Dijitalleştirme için uygun yöntemler tercih etmenize yardımcı oluyoruz.

Doküman yönetimi sistem ihtiyaçlarınız için çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Bilgi edinmek için Belge Dijitalleştirme Makalesini inceleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız
Tanıtım Sunumunu İndirin

Tanıtım Videosu İzleyin

CubeBox Size Ne Sağlar ?

CubeBox Cloudy kurumsal bir bulut depolama sistemidir. Emsalsiz bir içerikten arama özelliğine sahiptir. Dosyaları açmadan içerikte arama yapılabilirsiniz. Bu sayede oldukça hız kazanıp zamandan tasarruf sağlarsınız. Dropbox ve Google Drive ile senkronize çalışma opsiyonu da sunmaktadır.

Projenin Amaçları

• Kurumun Bilgi Teknolojileri alt yapısınının iyileştirilmesi
• Kurumsal hafızanın ve veri ana omurgasının oluşturulması
• Veri güvenliği, yönetimi, kullanımı ve bütünlüğünün ileri teknoloji ürünler ile gerçekleştirilmesi
• Görsel iş akış sistemi ile veri akışlarının sağlanması, yöneticilerin karar verme aşamalarının elektronik sistemlerle ve kapsamlı veriler ile desteklenmesi
• Elektronik belge-evrak sistemi kullanılarak kurum içi ve dışı yazışmaların gerçekleştirilebilmesi, dinamik iş akışları ile evrak akışının sağlanması
• Üretilen evrak ve belgelerin sayısal olarak imzalanması
• Arama motoru kullanımı ile istenilen bilgilere kısa