Elektronik İmza Yazılım Kütüphanesi

ELEKTRONİK İMZA YAZILIM KÜTÜPHANESİ

eimza

micryakalama

SignCUBE Elektronik İmza Yazılımı

E - İMZA YAZILIMI

SECUBE E-İmza Yazılımı CWA 14170, CWA 14171 ve ETSI 101733 standartlarına uygun olarak Güvenli Elektronik İmzalama yapan bir yazılımdır. Seçeneğe göre Tübitak API’si veya diğer açık kaynak kodlu API ler ile birlikte kullanılabilmektedir. SECUBE ME-İmza Yazılımı TURKCELL mobil imza sunucusu ile entegre çalışabilmekte ve her türlü yazılım uygulamasına mobil imza entegrasyonu sağlayabilmektedir. Mevcut uygulamalarınıza E-imza ve ME-İmza Entegre ediyoruz. İster Doküman Yönetim Sisteminiz olsun, ister Web Formlarınız isterse de sadece belgeleriniz. 


MOBİL İMZA (ME) YAZILIMI

SECUBE E-İmza Yazılımı CWA 14170, CWA 14171 ve ETSI 101733 standartlarına uygun olarak Güvenli Elektronik İmzalama yapan bir yazılımdır. SECUBE ME-İmza Yazılımı TURKCELL mobil imza sunucusu ile entegre çalışabilmekte ve her türlü yazılım uygulamasına mobil imza entegrasyonu sağlayabilmektedir. 


ZAMAN DAMGASI

Elektronik ortamdaki işlemlere güvenilir zaman bilgisi eklenebilmesini sağlayan zaman damgası, üzerinde zaman bilgisi olması gereken elektronik başvuru, tutanak, sözleşme ve benzeri her türlü elektronik veri üzerinde kullanılabilir. Zaman damgası, elektronik uygulamalarda özellikle zamanın kanuni önem taşıdığı başvuru, ihale, ödeme gibi işlemlerde işlemin yapıldığı zamanı ispatlamak için kullanılır.


ELEKTRONİK İMZA KÜTÜPHANELERİ

Kurumların bilişim yatırımları her geçen gün artmakta, donanım ve yazılım parkları çığ gibi büyümektedir. Bu büyümenin getirdiği en büyük sorunlardan biri alınan her yeni donanım ve sistemin mevcut sistemlerle entegre edilmesi zorunluluğudur. Bilgi güvenliği ile ilgili ürünlerin kullanımında, bu sorunun aşılması daha da zorlaşmaktadır. Sistemlerin güvenliğini sağlamak için yapılacak çalışmalar ciddi bir uzmanlık gerektirmektedir. Kurum/kuruluşlar bilgi güvenliği sorunlarını aşarken genelde bu konunun uzmanı firmaların ürünlerini tercih etmektedir.