döküman yönetim sistemi

CUBEBOX DOKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ KILAVUZU

earsivdokumanyonetimi

CubeBox e-Arşiv ve Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Kılavuzu

CubeBox e-Arşiv ve Doküman Yönetim Sistemi

Bu kılavuz “CubeBox e-Arşiv ve Doküman Yönetim”  kullanımı hakkında bilgiler sunmak ve kullanıcılara en iyi şekilde yardımcı olmak amacıyla  hazırlanmıştır.


CubeBox e-Arşiv ve Doküman Yönetim Sistemi; belge kimlik bilgilerinde (öz nitelik veya üst veri), belgelerin içeriğinde veya belge kimlik bilgi tanıtıcılarını kullanarak arama yapmayı sağlar.CubeBox eArşiv ve Doküman Yönetim Sistemi'nin amacı; arşivlenen belgeleri kullanıcılar için en kısa sürede erişilebilir hale getirerek kullanıcı ihtiyacını karşılamaktır.  “Google” benzeri akıllı arama motoru sayesinde milyonlarca belge içerisinde arama yaparak arzu edilen belgeye saliseler mertebesinde erişebilmeyi sağlar. ABBYY Recognation Server ve benzeri ICR/OCR yazılımları ile entegre çalışan ürünümüz ile arşiv sistemine yeni bir bakış açısı getiriyoruz.


İnternette bilgiye ulaşmak arama motorları ile mümkün kılınmakta ve hayatımızı kolaylaştırmaktadır. CubeBox e-Arşiv ve Doküman Yönetim Sistemi bu kolaylığı arşiv belgelerine ulaşmada sunmaktadır. Milyonlarca hatta milyarlarca belgeyi kataloglamayı gerçekleştirebilmektedir. Üstelik bunun için profesyonel bir arama yapmanıza gerek yok. Ulaşmak istediğiniz belgenin hem başlığında hem de içeriğinde geçen bir kelimeyi yazarak o belgeye ulaşmanız mümkündür. Daha özel bir sorgulama yapmak istediğinizde ise kullanma kılavuzumuzdan ve arama motorunda da bulunan “yardım” kısmından yararlanabilirsiniz. Karmaşık olmayan bu birkaç basit adımla aradığınız belgeye saatlerinizi harcamadan ulaşabilirsiniz. 


CubeBox e-Arşiv ve Doküman Yönetim Sistemi Özellikleri

·         WEB , Masaüstü ve mobilden çalışabilme. ASP.NET teknolojileri

·         Belge sınırı bulunmamaktadır. Milyarlarca sayfa belge ve yüzlerce Peta Byte kapasitelerden yararlanılabilmektedir.

·         Arama hızı saniyeler mertebesindedir ve belge sayısı arama hızını etkilememektedir. Arama hızı aramanın kompleksliğine bağlı olarak saniyeler mertebesindedir. Çok gelişmiş bir doküman yönetimi ve arşivleme arayüzüne sahiptir.

·         İçerikten aramada full-text ve sezgisel istatiksel yaklaşım.

·         Google benzeri belge içeriğinden arama yapılabildiği gibi, belge kimlik bilgileri içeriğinden, belge kimlik veri alanları kullanılarak ta arama yapılabilmektedir.

·         Çeşitli arama yöntemleri arasında kolay geçiş olanağı.

·