EBYS Dijitalleştirme Nedir

DİJİTALLEŞTİRME NEDİR ?

dijitallestirme

Dijitalleştirme Nedir ?

Kağıtsız bir ofise dönüştürülürken, şirketlerin gerçek süreci tanımlamak için kullandığı birçok farklı terim vardır. Bazen belge görüntüleme diyorlar; Bazen belge taraması. Belgelerinizi sayısallaştırma veya belge dönüştürme olarak adlandıran bazı şirketler var.

İnsanlar aynı şeyi birçok farklı şekilde aramak için internet, bazı şeyler kafa karıştırıcı eğilimindedir. Belge tarama ve belge dönüşümü oldukça açıklayıcı bir şey gibi görünüyor - bir belgeyi alıp fiziksel olarak dijital bir taramaya veya bir medyadan (teyp yedekleme, kağıt, mikrofiş vb.) Dijital bir biçime dönüştürme

Tek şey, belgelerinizi sayısallaştırma ve görüntüleme arasında küçük bir fark var - ancak terim endüstri ve potansiyel müşteriler tarafından birbirinin yerine kullanılabilir.


Teknik olarak, belgelerinizi sayısallaştırmak, bir basılı kopya belgesi alıp metne dönüştürüyor. Çoğu zaman, belgenin belirli bölümlerini (veya hepsini) düzenlemenize izin veren Optik Karakter Tanıma'yı sağlayan bir program veya bir hizmet kullanırsınız. Ayrıca, yeniden düzenlenmesi gereken materyaller için sayısallaştırılmış belgeleri de kullanabilirsiniz. Belgelerinizin sayısallaştırılması, belge yönetim sisteminizin (DMS) dosyalarınızı dizine eklemesini sağlar; bu da tüm metin dizine eklenip aranabilir olduğundan, dosyaların alınmasını ve bakımını kolaylaştırır. Çoğu zaman, belgelerinizi sayısallaştırmak istiyorsanız, dosyalarınızın dizine eklenmesini ve düzenlenmesini ayarlamak ve yönetmek başlıca zorluklarından kaçınmak için, belgeleri tarama konusunda uzmanlaşmış bir şirkete başvurmanız yararlı olabilir. 

İşte bu sebeple Belge Dijitalleştirme için uygun yöntemler tercih etmenize yardımcı oluyoruz.

Doküman yönetimi sistem ihtiyaçlarınız için çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Bilgi edinmek için Belge Dijitalleştirme Makalesini inceleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için