Dijital Arşiv Faydaları

NEDEN DİJİTAL ARŞİV HİZMETİ ?

Doküman Tarama, Doküman Dönüştürme ve İyileştirme

Doküman Tarama

Belge tarama, sıklıkla kullanılan bir terimdir, ancak belge dönüştürme veya iyileştirmeden çok farklı bir işlemdir. Belge tarama, bir belgenin resimlenmiş bir sürümünde veya kağıt belgenin elektronik kopyasında sonuçlanır. Belgenin herhangi bir istihbaratı olmayan bir resmi, yani. arama veya kesme ve diğer belgelere yapıştırma becerisi.

Belge Dönüşümü

Belge Dönüştürme, temel taramanın ötesine geçer ve belgedeki metnin OCR (Optik Karakter Tanıma) sürümünü içerir.

Doküman İyileştirme

Doküman İyileştirme, resimlere ve imzalara meta etiketleri ekleyerek ve ekran okuyucuları gibi yardımcı teknolojiler tarafından kullanılmak üzere tabloların ve sütunların okunan sırasını düzelterek belge dönüşümünü bir adım daha ileri götürür.

Neler dönüştürülebilir veya düzeltilebilir?

Kağıt, mikrofilm, mikrofiş ve diğer kaynak ortamları dijital görüntülere dönüştürülebilir. Dönüşüm ve İyileştirme, resimlerin ve metinlerin farklı bir biçimde sunulması gereken elektronik dosyaları da içerebilir.


Doküman Tarama, Dönüştürme ve İyileştirme Faydaları


Ortaya çıkan elektronik belgeler, bir belge yönetimi veya kayıt yönetimi sisteminde hızlı, kolay depolama ve alım için dizin (metadata) nitelikleri atanabilir. Metni belgede bulunması, yardımcı teknolojiyle kullanılmak üzere dokümanların derinlemesine aranmasına ve düzeltilmesine olanak tanır. Elektronik verilerin erişilebilir formatlara taranması, dönüştürülmesi ve düzeltilmesi, elektronik belgeler ve bilgilere ilişkin olarak Erişilebilirlik ve Bölüm 508 yönetmeliklerine uyumluluğunuzu korumanıza yardımcı olur. Belgelerde bulunan bilgilerin hızlı ve kolay bir şekilde tekrar kullanılmasını / yeniden kullanılmasını sağlar.

Elektronik Kayıtlar, düzgün bir şekilde yönetildiğinde yasal olarak kabul edilebilir.

Nitelikler:

Taranan tüm belgelere çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde erişin.

• Belge toplama, sevkıyat ve teslimat

• En sık kullanılan PDF ve PDF-A da dahil olmak üzere, teknik özelliklerine göre dosya biçimleri.

• Komple yazılım entegrasyonu ve OCR taraması.

• Uzman kalite kontrolü.

• En son teknolojiye sahip, iklim kontrollü doküman depolama tesisleri.

• Doküman parçalama hizmetleri, doküman veri sıkıştırma hizmetleri

• Web erişimi, çevrimiçi yedekleme ve harici depolama.

• 40 yıllık işletme, yerel mülkiyet, kayıt yönetimi alanlarındaki uzmanlar.


Tüm hizmetlerimiz ile ilgili çekinmeden bizi arayın,  444 1 335 numaralı telefondan ofisimizi arayın, ücretsiz keşif için uzman ekibimizle gelelim


SAYISAL ARŞİV YÖNETİM SİSTEMİ

Belgelerin kurallara göre arşivlenmesi, belgelerin imha,arşive kaldırılması zamanlarında olabilecek karmaşanın ortadan kaldırılmasını sağlar.

SMART SEARCH

“Google” benzeri akıllı arama motoru olan Smart Search sayesinde milyonlarca belge içerisinden arama yaparak arzu ettiğiniz belgeye saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

SECUREEXPLORER

Bir internet tarayıcısı olan SecureExplorer, veriyi kriptolayarak alıp gönderir. Böylece güvenliğinizi maksimize eder ve kurumsal kullanıma uygundur.

EEDMS - ENHANCED DMS

Kurumsal Elektronik Doküman Yönetim Sistemi’ne farklı bir bakıç açısı getiren ve disiplinlerarası çalışma ile ileri teknolojinin birleşimi olan özgün bir sistemdir.

SECURECUBE KRİPTO GÜVENLİK ÜRÜNLERİ

Standart üstü algoritma kütüphaneleri ile oluşturulan özgün kripto algoritmalarımız sayesinde maksimum seviyede veri güvenliğinizi sağlayan ürünlerdir.

ÇOKLU ORTAM BİLGİ SİSTEMİ

Görsel,işitsel ve metinsel tarama yöntemiyle videoların taranmasına olanak sağlayan yüksek teknolojili ve hızlı bir bilgi edinme sistemidir. Detaylı bilgi için tıklayınız… Bu sistemle ilgili akademik yayınlardan bazıları.