CubeOCR Yerli OCR

CubeOCR

ocr

%100 Yerli ve Milli OCR Teknolojisi

Hiç kağıt üzerindeki bir dokümanı yazarak bilgisayara aktarmak zorunda kaldınız mı?

Bunu yapmamış olsanız da, ne kadar zaman alıcı ve sinir bozucu olduğunu tahmin edebilirsiniz. Oysa bilgisayarınız ve tarayıcınız varsa, tüm dokümanlarınızı zahmetsizce bilgisayarınıza aktarabilir ve düzenleyebilirsiniz. 

Nedir Bu OCR?
OCR, Optical Character Recognition kelimelerinin kısaltmasıdır ve 'optik karakter tanıma' anlamına gelir. OCR yazılımları, bir sayfadaki (örneğin, bir dergi sayfası) kelimeleri ve resimleri tarayıp çeşitli algoritmalar kullanarak kelimelere ve harflere kadar analiz eder. Son dönüştürmede, ister Microsoft Word formatı isterse basit metin formatı kullanılsın, OCR bir görüntünün içeriğini bir dizi harfe dönüştürür; harfler kelimeler, kelimeler cümleler, vb. olarak birleştirilir. Böylece metni harf harf düzenleyebilirsiniz. Yani, kağıt üzerindeki belge, Word'de sizin veya bir başkasının hazırladığı bir belgeyle aynı hale gelir.

Proje Tanımı

CubeOCR Windows için geliştirilmiş bir Optik Karakter Tanımlama Yazılımıdır. CubeOCR, Twain destekli tarayıcılardan taramayı da destekler. Ayrıca çoğu taranmış olan PDF’leri ve popüler resim dosyası formatlarının yanı sıra çok sayfalı Tiff resimlerini de açabilir. CubeOCR, işleme giren optik karakterler için düz metin çıktısı verir ve doğrudan Microsoft Word formatında dışa aktarılabilir. CubeOCR artık Twain ve WIA tarama sürücülerini kullanarak tarama yapabiliyor. CubeOCR, sayfa düzeni analizi özelliğine de sahiptir. Böylece bölge seçim aracı kullanmaktan daha doğru sonuçlara ulaşılabilir.

-

Tarama Yazılımı

CubeOCR tüm bu özelliklerinin yanı sıra tarama yapabilir ve JPG formatında resim kaydedebilir. Aranabilir PDF olarak kaydetme seçeneği sunan “PDF için tarama” özelliği de ürünümüzün katma değerini arttıran bir özelliktir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

CubeOCR

Form

CubeOCR

PDF OCR İşlemi

CubeOCR

Negatif Resim

CubeOCR

OCR İşlemi

CubeOCR

PDF Döküman Seçimi

CubeOCR

Sayfa Seçimi

CubeOCR

OCR İşlemi ve İmla Hataları

CubeOCR

OCR İşlemi-PDF Butonu

CubeOCR

OCR İşlemi-PDF Butonu

CubeOCR

Toplu OCR İşlemi